Безробітним спростили співпрацю з центрами зайнятості на карантині

Бeзрoбітним спрoстили кoмунікaцію з цeнтрaми зaйнятoсті нa кaрaнтині, дoзвoливши, зoкрeмa, дистaнційнo підтвeрджувaти, щo вoни xoчуть прoдoвжити положение безробітного, збільшивши строк подання документів, нате підставі яких їм було надано модальность в період карантину, онлайн. 

Уряд спростив таким чином механізми надання послуг у сфері зайнятості населення сверху засіданні у середу, 10 березня, передає УНН з посиланням в дані пресслужби Мінекономіки.

Так, документом передбачено такі зміни:

  • підтвердження безробітним наміру перебувати в статусі безробітного в період карантину в дистанційному режимі сверх необхідності безпосереднього відвідування центру зайнятості;
  • збільшення з 10 прежде 30 днів строку подання после центрів зайнятості документів, на підставі яких їм було надано индигенат в період карантину в режимі онлайн;
  • впровадження дистанційного складання плану працевлаштування;
  • отримання карт-бланш на проходження професійної підготовки особами, звільненими з військової служби після участі у проведенні АТО предварительно досягнення ними пенсійного віку;
  • поширення полномочия на отримання роботодавцями компенсації по (по грибы) сплату ЄСВ за працевлаштування непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Доповнення

Коронакриза стала серйозним випробуванням пользу кого ринку праці. В Україні, як і у світі, упродовж минулого року відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням рівня безробіття.

Станом в 30 листопада 2020 року у центрах зайнятості перебувало близько 410 тисяч безробітних.

Суттєвим залишається уравновешенность між попитом і пропозицією робочої сили: станом сверху 1 січня 2021 року на одне робоче місце претендувало 11 безробітних громадян. Найбільш відчутним такий дебаланс. Ant. баланс є у сфері сільського господарства: на одну пропозицію роботи претендує 41 субъект.

За даними НБУ, рівень безробіття вслед за методологією МОП у 2021 році поступово знижуватиметься — з 9,5% у 2020 році впредь до 8,8% у 2021-му.