Особливості системи «Прозорро»

Онлайн-платформа Prozorro щороку стає все популярнішою. Йдеться про електронну систему публічних закупівель, завдяки якій використання державних коштів стало максимально прозорим. Цей ресурс використовують, коли необхідно придбати продукти харчування, транспорт, техніку для офісу, медичне обладнання, матеріали для будівництва або виготовлення меблів. Варіантів дійсно дуже багато. Відтепер вся інформація стосовно державних закупівель стала максимально доступною. Кожен може взяти гаджет, відкрити офіційний сайт «Прозорро» та подивитися, які наразі пропонуються тендери та на що витрачаються мільярди гривень з державного бюджету. Ринок великий й відтепер його можна контролювати.

Особливості системи «Прозорро»

Чому саме «Прозорро»?

В Україні немає жодних аналогів ресурсу. Якщо юридичні особи бажають офіційно отримувати та надавати послуги, використовувати для цього державні кошти, то їм потрібна саме електронна система публічних закупівель «Прозорро». Вона працює виключно в режимі онлайн. Сьогодні розпочати тендер можна навіть в офісі або у себе вдома. Державні, комунальні замовники шукають постачальників товарів, послуг і робіт щодня. Українські представники бізнесу реєструються саме на «Прозорро», щоб розвивати власну справу та знаходити людей, які бажають допомогти.

Переваги системи Prozorro:

  • доступність;
  • чесність;
  • безпека;
  • вільний доступ.

Працює ресурс із 2016 року. За цей час не траплялися випадки, коли особи змогли б вивести кошти не на той рахунок або використовувати їх не за призначенням. Система Prozorro дійсно робить все, аби кожен мав змогу безпечно володіти та розпоряджатися державними фінансами, розвивати бізнес, реалізовувати проєкти.

Як використовувати Prozorro

Щоб знайти виконавця або постачальника юридичній особі, необхідно розпочати тендер. Рекомендується завчасно вивчити доступні категорії, подивитися, які саме оголошення публікують інші користувачі системи «Прозорро». Це допоможе краще розібратися в тому, як загалом все працює.

Щоб розпочати тендер або подати заявку на участь у ньому, потрібно зареєструватися. Сама платформа не надає такої можливості. Необхідно заздалегідь шукати майданчик, який потім можна буде підключити до Prozorro. Наприклад, це може бути Українська універсальна біржа https://www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/. Ресурс вважається досить популярним, володіє позитивною репутацією. Створити там обліковий запис може кожен, головне вводити дійсну та актуальну інформацію про себе.

Після того, як особа підтвердить реєстрацію, авторизується, вона одразу зможе розпочинати тендери або брати участь у торгах. Усе дуже просто. Слід зазначити, що переможець обирається з кількох кандидатур. Якщо відгукнеться тільки один учасник, то система буде чекати на ще хоча б одну заявку. Потім вона обиратиме того, хто запропонує найнижчу суму за свої послуги. Саме за таким принципом і працює майданчик державних закупівель «Прозорро».